Příměstský tábor pro děti od 5 do 12 let Ostrava

Tábor je určen pro malé badatele od 5ti do 12ti let, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky.

S jakými tématy pracovaly děti v minulých letech? Například při zkoumání vody jsme měřili nejen pH a určovali tvrdost, ale také zkoumali, kteří živočichové v okolí vody žijí a stavěli vodní mlýnky, abychom si vyzkoušeli sílu, jakou voda má i způsoby, jak ji využít v náš prospěch. Při práci s rostlinami si děti založily herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy. Letos je pro ně nachystán neméně zajímavý program.

Kromě pokusů, které provádíme uvnitř i v terénu je čas i na hry, odpočinek, prostě užívání léta a prázdnin.

Tábory pořádáme v řadě měst po celé ČR, konkrétní termín pro tábor ve vašem městě je uveřejněn na webových stránkách www.veselaveda.cz.

Termín je také uveden na letáčku v příloze.

Máte-li ve svém okolí děti, nebo rodiče dětí, které rády objevují a experimentují, budeme vděční za šíření informace. Leták k táboru přikládáme.

Další informace:

Tábor se koná od pondělí do pátku, od 8:00 do 16:00. Je zajištěn teplý oběd a pitný režim. Součástí programu je celodenní výlet.

Cena tábora 1950,- / týden. Je možné hlásit se na jednotlivé dny, poté cena jednoho dne je 490 Kč.

Registrace : https://registrace.veselaveda.cz/tabor/?region=&city=&camp=

Děkujeme a přejeme krásné jarní dny.

Za tým Veselé vědy

Mgr. Martina Fialová