Co děti potřebují

12.1. 2018 | Autor: Kolektiv MŠ

POPRVÉ JDU DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Co mám mít?

- papučky s pevnou patou (pantofle a jiné přezůvky jsou z bezpečnostních důvodu nevhodné)

- lehké a praktické oblečení do třídy

- oblečení na pobyt venku - (takové, které může být při hře zašpiněno) odpovídající ročnímu období vložit do kapsáře v šatně

- kvalitní (starší) boty na pobyt venku - (šněrovací boty vždy pomáháme zavazovat)

- pyžamo

- náhradní kalhotky, ponožky, tričko (v igelitové tašce vložit do kapsáře v šatně)

VŠE PODEPSANÉ

- balení (10 ks) papírových kapesníčků

- balení (4ks) toaletního papíru

- balení papírových ubrousků (třída Hvězdička, Měsíček, Duha)

- balení tekutého mýdla

Co mám umět?

- při jídle sedět u stolu

- jíst lžící

- pít z hrníčku

- upozornit včas na svoji potřebu, používat záchod

- umývat si ruce mýdlem, utírat se do ručníku

- poznat si svoje oblečení

- obouvat si papučky

Rady zákonným zástupcům dětí

- dítěti slibujte jen to, co můžete dodržet (slib, že půjde po obědě, což je v 12:15 hod, vždy dodržte)

- vždy vyčkejte odemčení MŠ, nezvoňte, dopřejte dětem klid a pohodu při konzumaci oběda

- potřebu přivedení či vyzvednutí dítěte v nestandardní dobu vždy domluvte s učitelkou

- denně sledujte nástěnky a hovořte s dítětem o informacích na nich (připravovaných akcích, činnostech….)

- v případě nějakých pochybností či požadavků se s důvěrou obraťte na třídní učitelky nebo ředitelku školy

PředchozíDalší