Moderní gymnastika

ČTVRTEK  15:15- 16:00 HOD. VE TŘÍDĚ DUHA

Moderní gymnastika jako ryze ženský sport, představuje především soulad pohybu s hudbou, velký pohybový rozsah a vysoký stupeň koordinace těla s náčiním.
Od ledna 2001 se gymnastika dělí na dva programy a to národní a mezinárodní. Národní program je měně náročný a uplatní se v něm děvčata s menším pohybovým rozsahem a menším nadáním pro tento sport.

Ta nejtalentovanější a nejpracovitější děvčata se uplatní v mnohem náročnějším mezinárodním programu, který se řídí pravidly FIG.
Nejmladší gymnastky se věnují nejprve cvičení bez náčiní a akrobacii. Později se učí zvládat techniku práce se švihadlem, pak s obručí, míčem a nakonec s kužely a stuhou.


Trenérka Andrea Kozová se gymnastice věnuje od 5 let. Od 6 třídy chodí na Sportovní gymnázium a věnuje se gymnastice v mezinárodním programu. Největší úspěchy  na  MČR 3.místo v kadetkách a 4.místo v seniorkách, kde se nominovala do reprezentace ČR. V současné době se připravuje ne ME a MS 2018 ve společných skladbách. Proto ji vystřídala nová trenérka.

Martina Nečasová je naše profesionální trenérka, která pracuje na sportovním gymnázium už 6let a věnuje se dětem v klubu SSK Vítkovice. Již 2x se ji podařilo dostat své děti na MČR, kde předtím musí vyhrát Oblastní přebory. Sama má bronzovou medaili.

01. 03.
2018
gymnastika
Autor: