O školní jídelně
Školní jídelna mateřské školy zajišťuje výrobu a výdej stravy pro děti a zaměstnance Mateřské školy Ostrava, Hornická 43A, příspěvková organizace ve formě přesnídávek, obědů a svačin.

V naší školní jídelně připravují paní kuchařky 120 svačin a obědů. Jelikož vaříme pro ty nejmenší děti, snažíme se, aby potraviny a z nich připravované pokrmy byly co nejkvalitnější a nejzdravější. Proto jsme se rozhodli vytvořit z této mateřské školy zdravou školku. Jak se nám to daří, posuďte sami.

Pečlivě dbáme na původ surovin a pečlivě si vybíráme jejich dodavatele. Většina surovin / vajíčka, brambory, tvaroh, máslo, ovoce, zelenina/ pochází z různých soukromých farem/. Kromě toho zařazujeme do jídelníčku celou škálu méně využívaných surovin vycházejících ze zásad zdravé výživy např. tofu, aronie, hlíva ústřičná, bulgur, kuskus, jáhly, kroupy, přírodní kváskový celožitný chléb, špaldovou, cizrnovou mouku, špaldovou krupici a různé druhy kaší /jáhlová, rýžová, kukuřičná/. Díky této pestré nabídce nemáme problém s dodržováním spotřebního koše / legislativou stanovené a kontrolované plnění pestrosti výživových hodnot-masa, mléka, luštěnin, ryb, ovoce, zeleniny/. Jelikož naše paní kuchařky jsou nejen šikovné ale i vynalézavé, naučili se připravovat např. jablečnou mouku, kterou používají na pečení, arašidové máslo, které děti milují, pomazánku cizrnovou s kukuřicí, pomazánku z červené řepy. Pro různé školní akce/Dětský den, Uspáváni broučku,…/ pečou paní kuchařky moučník ,,Veselá kráva „ , domácí maffinky z jablečné mouky, věnečky a jiné dobroty. To určitě na jiné školce děti nemají.

Vaříme v konvektomatu

Základem zdravé stravy je rovněž jeho příprava. Podařilo se nám ve spolupráci s městem spolufinancovat vybavení kuchyně – konvektomatem, který se stal nepostradatelným pomocníkem pro přípravu jídel.

Konvektomat představuje kombinaci horkovzdušné a parní trouby vhodné pro mnoho způsobů tepelné úpravy jídel jako pečení, smažení, grilování, vaření v páře, nebo blanšírování/spaření suroviny a následné ochlazení/. Další výhodou je krátký čas vaření a šetrnější způsob úpravy pokrmů, které tak neztrácejí na nutriční hodnotě, obsahu vitamínu a pokrmy jsou šťavnatější a chutnější.

Důležitou součásti stravy je pitný režim, který je dětem nabízen formou přírodních šťáv z čerstvého ovoce a zeleniny /byl zakoupen odšťavňovač/, voda s citrónem, neslazené minerálky, minimálně slazené čaje a v zimním období se připravuje dětem čerstvá zázvorová limonáda.

Abychom umožnili dětem účastnit se na přípravě jídelníčku, bylo zařazeno na jídelníček tzv. narozeninové menu, kdy rodiče ve spolupráci s paní kuchařkou sestaví dítěti na den jeho narozenin menu z jeho nejoblíbenějších jídel.
Věříme, že si děti z naší pestré nabídky najdou své další nejoblíbenější jídlo, na které budou vzpomínat ještě ve školních lavicích.